Całoroczny domek nad jeziorem U Kamili na Mazurach  (Agroturistik)

Konopki Wielkie 26d Miłki

Całoroczny domek nad jeziorem U Kamili na Mazurach
ceny od
55.00 PLN
telefon

792... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

Telefon kontaktowy: 792180267. 503397340. Za nocleg od 50 zł za osobę. Domek znajduje się w m. Konopki Wielkie gm. Miłki nad jez. Ublik Wielki na Mazurach.

Oferujemy: Domek o podwyższonym standardzie, murowany o pow. ok. 100 m. Na parterze znajduje się salon z kominkiem, połaczony z aneksem kuchennym. Łazienka z prysznicem i WC. Z salonu jest bezpośrednie wyjście na taras zewnętrzny. Na piętrze znajdują się 2 sypialnie 2 osobowe i 1 sypialnia 4 osobowa. Łazienka z wanna i WC.  Atrakcje: Jezioro w strefie ciszy. Własny, wygodny pomost bezpośrednio przyległy do posesji.Do dyspozycji sprzęt pływający: łódka wędkarska wiosłowa 3 osobowa, rower wodny do 6 osób. kajak 2 osobowy. 5 rowerów turystycznych, leżaki, miejsce na ognisko, grill przenośny, 2 huśtawki, piaskownica dla dzieci. Wiata ogrodowa wypoczynkowa, poprawiająca komfort wypoczynku, w dni upalne, czy też deszczowe. Działka ogrodzona i zagospodarowana. Połów ryb, obserwacja dzikich zwierząt i przyrody spokojny wypoczynek (ogród, leżaki itp.) zwiedzanie okolicy i uroków pięknych Mazór. Cennik: Cena uzależniona od terminu i ilości osób (od 55 zł). Realizacja...

www:

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Restaurants in der Umgebung

schließenmehr sehen

Attraktionen in der Umgebung

schließen

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."