Masuren Paradise Luxury Tourism. Haus, Wohnung See.  (Appartement)

Kuty 15 Kuty

Masuren Paradise Luxury Tourism. Haus, Wohnung See.
Anzahl der Plätze
20 (3 Zimmer)
ceny od
telefon

609... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

Ferie zimowe

Ferie zimowe na Mazurach bezpośrednio nad jeziorem Czarna Kuta w Kutach koło Giżycka

TERMIN 1.01.2018 – 1.03.2018 R.

cena – 320 zł/doba za 4 osoby

 

Rabaty – ferie zimowe:

1.) Dla rodzin (min. 4 osoby) pobyty dłuższe niż   7 dni:

rabat 10% od całości ceny pobytu

 

2.) Dla rodzin (min. 4 osoby) pobyty dłuższe niż 10 dni:

rabat 15% od całości pobytu

 

3.) Dla rodzin (min. 4 osoby) pobyty 14 dni i dłużej:

20% rabatu od całości pobytu !).

 

Wypoczynek z jedzeniem we własnym zakresie.

Możliwość zorganizowania odpłatnie posiłków w postaci śniadania, obiadu i kolacji, lub śniadania i obiadokolacji, lub tylko samych obiadów.

 

Co otrzymujesz w cenie?

 

 

Apartament 110m2 z trzema sypialniami na 10 osób, dwie łazienki, kuchnia i salon z kominkiem. Dla naszych gości czeka również rozpalony kominek, dla dzieci koszyk słodyczy, a dla dorosłych butelka pysznego wina.

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."