⛵️ DWÓR SOSNOWO ⚓️ Domek ∙ Willa ∙ Apartamenty nad jeziorem Narie  (Pension)

 3 Pojezierce

⛵️  DWÓR SOSNOWO ⚓️  Domek ∙ Willa ∙ Apartamenty nad jeziorem Narie
Anzahl der Plätze
45 (8 Zimmer)
ceny od
telefon

601... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

Detaillierte Preisliste

Drei Zimmer Apartment für 7 Personen (2)

  • für ein Appartement ab 590 PLN

690 zł - w okresie 1.05 - 30.09 i w weekendy. APARTAMENT STYLOWY 70 m² - z widokiem na jezioro i trzema pokojami dla 7 osób. W tym, dwie...

mehr lesen

  • für ein Appartement ab 590 PLN

690 zł - w okresie 1.05 - 30.09 i w weekendy. APARTAMENTY KOLOROWY 70 m² - z widokiem na jezioro i trzema pokojami dla 7 osób. W tym, dwie...

mehr lesen

Ferienhaus für 10 Personen (1)

  • für Häuschen ab 790 PLN

1100 zł - w okresie 1.05 - 30.09 i w weekendy. DOMEK MYŚLIWSKI (80 m²) - przy plaży, nad cichą zatoką 4 sypialnie dla 10 osób, część wypoczynkowa...

mehr lesen

Domek 16-osobowy (1)

  • für Häuschen ab 3000 PLN

3500 zł - w okresie 1.05 - 31.09 i w weekendy. MODRZEWIOWY DWÓR (820 m²) - luksusowa willa z panoramicznym widokiem na jezioro. W 7 sypialniach z...

mehr lesen

Allgemeine Preisliste

Drei Zimmer Apartment für 7 Personen

590 PLN

Ferienhaus für 10 Personen

790 PLN

Domek 16-osobowy

3000 PLN

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."