Kalinowe Wzgórze-noclegi, pokoje nad jeziorem, z trasami, z nabrzeżem  (Gästezimmer)

Tałcka 11 Mikołajki

Kalinowe Wzgórze-noclegi, pokoje nad jeziorem, z trasami, z nabrzeżem
telefon

606... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

Kalinowe Wzgórze - spośród wielu miejsc noclegowych w Mikołajkach jako nieliczne posiada własne nabrzeże i dostęp do jeziora. Zakwaterowanie na naszej posesji to nie tylko pokój. Pobyt u nas to gwarancja wypoczynku, ciszy i spokoju z dala od zatłoczonego i hałaśliwego w okresie wakacyjnym centrum miasta.

Kalinowe Wzgórze - nowo otwarty obiekt położony w sercu Mazur, w Mikołajkach , przy Głównym Szlaku Żeglownym. Usytuowanie nad samym jeziorem Tałty , własna mazurska plaża oraz pomost sprawiają, iż jest to idealne miejsce dla szukajacych ciszy, spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków, w bliskim kontakcie z naturą, jak również dla aktywnie wypoczywających przez cały rok. Z tego miejsca roztacza się niepowtarzalny widok na jezioro Tałty położoną na nim wyspę, rozległe lasy oraz nieskażoną dziką przyrodę.   Położenie obiektu sprawia, iż jest on w porz letniej dogodnym miejscem do uprawiania sportów wodnym i wędkowania a zimą doskonałym terenem do zabaw na śniegu typu: łyżwy, narty, sanki a nawet snowboarding. Kalinowe Wzgórze jest dobrym punktem startowym do zwiedzania tętniącego życiem miasteczka żeglarskiego oraz okolic. Do centrum Mikołajek, miejscowości zwanej Mazurską Wenecją dotrzec można spacerem ścieżką prowadzącą wzdłuz jeziora w ciagu 15 minut....

www:

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."