Apartament nad brzegiem Jeziora Ryn  (Appartement)

Ratuszowa 32 Ryn

Apartament nad brzegiem Jeziora Ryn
ceny od
30.00 PLN
telefon

501... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

  Oferujemy Państwu do wynajęcia 3-poziomowy apartament nad jeziorem Ryńskim w miejscowości Ryn na Mazurach. Ryn to małe miasteczko położone pomiędzy dwoma jeziorami: Ryńskim (należy do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich - wodne połaczenie z Giżyckiem, Węgorzewem i Mikołajkami) oraz Ołów (strefa ciszy).   Nasza posesja posiada własną linię brzegową jeziora Ryńskiego. Apartament znajduje się w domu gospodarzy i posiada własne, niezależne wejście. Nasz obiekt może gościć jednocześnie 10-12 osób.     Do wynajęcia przeznaczyliśmy górne piętra domu gospodarzy (jako jeden apartament), z osobnym, niekrępującym wejściem. Jednocześnie może u nas miekszać 10 osób z możliwością dostawek.       Na I piętrze znajduje się: duży salon wypoczynkowy (4 osób) z balkonem, widokiem na jezioro, sprzętem TV, audio; kuchnia z pełnym wyposażeniem (kuchenka, lodówka, piekarnik, ekspres, mikrofalówka, czajnik bezprzewodowy, komplet naczyń itp.); przy kuchni pokój zabaw dla dzieci; łazienka (WC,...

www:

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Restaurants in der Umgebung

schließen

Attraktionen in der Umgebung

schließen

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."