First Class Ballooning  (Integrationsveranstaltungen)

 4 Krzyżany

First Class Ballooning
telefon

601... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden

  FIRST CLASS BALLOONING   jest  rodzinną  firmą od dwudziestu pięciu lat  specjalizującą się w lotach  balonami na ogrzane powietrze zarówno  w Polsce jak i za granica. Jesteśmy organizatorem lotów balonami kameralnymi  od jednej, dwóch osób na pokładzie,  po największe pasażerskie balony na 16 osób. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia, zwłaszcza, że loty odbywają się o brzasku lub o zachodzie słońca w  najpiękniejszych regionach Polski Północnej –latamy nad  Mazurami,  Biebrzańskim Parkiem Narodowym oraz Puszczą Białowieską. Lądowanie balonu  zgodnie z piękną tradycja sięgającą  1783 roku  celebrujemy lampką szampana i imiennym certyfikatem. Szefem pilotów jest Dariusz Brzozowski – jeden z najbardziej doświadczonych, komercyjnych  pilotów balonowych w Polsce z ogólnym nalotem  2500 godzin w powietrzu, rekordzista Polski w locie na wysokość balonem na ogrzane powietrze, który osiągnął zawrotna wysokość  30.000 tysięcy stop/10.000 metrów nad poziomem ziemi, instruktor...

www:

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Restaurants in der Umgebung

schließen

Attraktionen in der Umgebung

schließen

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."