Centrum Zdrowia Rybaki  (Hotel)

Rybaki 5 Rybaki

Centrum Zdrowia Rybaki
Anzahl der Plätze
40 (20 Zimmer)
ceny od
telefon

796... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

Centrum Zdrowia Rybaki, położone 25 km od Olsztyna, wśród dziewiczej, warmińskiej przyrody, stwarza wyjątkowe warunki uzdrowiskowe do rehabilitacji i efektywnego wypoczynku przez cały rok.

Naszym Gościom oferujemy komfortowe pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami oraz TV.

W cenie każdego pobytu zapewniamy smaczne śniadania w formie bufetu.

Dodatkowo proponujemy zabieg rehabilitacyjny w nowoczesnej bazie zabiegowej pod nadzorem specjalistycznej kadry medycznej i fizjoterapeutycznej (ZOBACZ OFERTĘ SPECJALNĄ!).

W otoczeniu budynku hotelowego znajduje sie plac zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, miejsce na ognisko.

Na terenie Ośrodka jest dostęp do linii brzegowej pieknego Jeziora Łańskiego.

Zahl von Seitenbesuchen: - seit - (heute -)

www:

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Detaillierte Preisliste

Doppelzimmer (20)

img3
  • pro Zimmer ab 180 PLN

cena obejmuje śniadanie

img3
  • pro Zimmer ab 180 PLN

cena obejmuje śniadanie

alle ansehen  

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."