Mazurska Chatka  (Agroturistik)

Zyzdrojowy Piecek 17k Zyzdrojowy Piecek

Mazurska Chatka
Anzahl der Plätze
12 (4 Häuser)
ceny od
telefon

508... die Telefonnummer

Sprich: Das Angebot habe ich auf der Webseite Mazury.com gefunden
Standard

Detaillierte Preisliste

Ferienhaus für 2 Personen (1)

  • für Häuschen ab 180 PLN
  • za osobę 60 PLN

"Sando" dla 2-4 osób.W samodzielnej połowie domku znajduje się pokój dzienny z kanapą rozkładaną,kominek, Tv, aneks kuchenny w pełni wyposażony...

mehr lesen

Ferienhaus für 4 Personen (1)

  • für Häuschen ab 200 PLN

"Zabres" dla 5 osób.W samodzielnej połowie domku znajduje się pokój dzienny z kanapą rozkładaną, , Tv, holl z aneksem kuchennym w pełni wyposażony...

mehr lesen

Ferienhaus für 5 Personen (1)

  • für Häuschen ab 240 PLN

"Gana" dla 5-6 osób W domku znajduje się pokój dzienny z kanapą rozkładaną, Tv. Holl z aneksem kuchennym w pełni wyposażonym /lodówka, kuchenka,...

mehr lesen

Ferienhaus für 6 Personen (1)

  • für Häuschen ab 220 PLN

"Zabre" dla 5-6 osób W samodzielnej połowie domku znajduje się pokój dzienny z kominkiem,kanapą rozkładaną, Tv. Holl z aneksem kuchennym w pełni...

mehr lesen

Allgemeine Preisliste

Ferienhaus für 2 Personen

180 PLN

Ferienhaus für 4 Personen

200 PLN

Ferienhaus für 5 Personen

240 PLN

Ferienhaus für 6 Personen

220 PLN

Nach dem Angebot fragen

Aufenthalt: do:
Sicherheitscode: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Personen: Zimmer:
Name und Vorname:
Telefon:
E-Mail:

Abkürzung:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."